9 de juliol de 2022

Finalitzada la 9a edició
del Campionat de Buti
Festes del Carme

Un any mes en motiu de les Festes del Carme i gràcies a la Confraria de Pescadors Verge del Carme hem organitzat una nova edició del campionat de Butifarra, aquest any la novena edició. Moltes gràcies a tots per participar en un dia tant assenyalat. Finalment vam ser 64 parelles, 128 jugadors durant 6 rondes. 192 partides de butifarra al llarg del dia que van representar un total de 28.030 punts. Esperem que ho hagueu gaudit tant com natros i vos esperem en properes edicions. Un cop més: moltes gràcies a tots! Agraïr especialment al Patró Major i a la Junta de la Confraria un any més per la confiança i la seva inestimable ajuda en la realització del campionat.

En aquesta web trobareu tots els resultats detallats de cada ronda i emparellament a més de les fotografies que vam realitzar al llarg del dia del campionat. També trobareu tota la informació respectica a les edicions anteriors.

Resultats complets i fotografies de la 9a edició

Classificació final del campionat

Posició Dorsal Parella Victòries Empats Derrotes Punts a favor Punts en contra Diferència
19Mateu-Malaki600643268375
246Bea-Piazuelo2501619322297
324Manolo 2-Jesús501547271276
456Kubala-Fonoll501589341248
561Ivars-Teresa1501565327238
625Santi-Manolito501628419209
711Marco-Marco 2501572443129
864Jobrik-Fernando402562275287
914Pere Pau-Vilero402526288238
1016Xiri-Xiri 2402600369231
1120Alfredo-Rodrigo402541369172
123Salomó-Cabanes402490323167
131Catalino-Richi402480352128
1430Mingo-Marquesa402495376119
1521Barrero-Sancho40248940881
1623Radich-Lorek40249241973
172Manolo-Granero40247643343
1858Peralo-Aleman40245841543
1933Palleja-Jaume40241138229
2022Ganxeta-Lluc40247345023
2160Antonio-Pirata4024524475
2259Juli-Tino402428504-76
2349Carlos Calvet-Morientes303548380168
245Evaristo-Tordo303539402137
2515Pep-Gardaco303569444125
2627cacho4-vicmi30350541887
276Fort-Marti30345339855
2831Larry-Truita30344439549
2947Angel-Cortés30335031832
3028Juanito La Cari-Jové30340537728
3154Electra-Victor693034624539
3212Ganxa-Pòlit3034454405
3335Javier-Margarita303398422-24
3419Arsís-Moro303410436-26
3529Cartutxano-Viznago303433460-27
3643Pepet-Boria303420458-38
3763Sarin-Canalda303394447-53
3842Jose-Julian303407491-84
3951Maleta-Dibio303344436-92
4032Pipi-Ramón Cruelles303425528-103
4126Quinin-Ainhoa303362497-135
4238Pigat-Enriquet303349533-184
4352Bernat-Miquel20449945544
447wakey-nito204446492-46
4562Larrosa-Piazuelo204404478-74
4618Fumadó-Antonio Rodríguez204492570-78
4744Tomi-Casiano204386464-78
488Vicent-Xapo204414502-88
4950Piñol-Brocheta204393515-122
5057Jordi Pes-Joan Borrell204332456-124
5153mcnel-Manel204309437-128
5236Jordi León-Toni Iglesias204364496-132
5345Garcia-Garcia 2204299443-144
5441Navarro-Navarro 2204335489-154
5513Jacob-Ricardo204385556-171
564Taleques-Capsa204288518-230
5710Asquilador-Pepe204289520-231
5834Agustí Tomàs-Santi Teruel105467482-15
5937Burato-Antonio Granero105337526-189
6017Flecha-Hernan105309525-216
6148Arnau-Adrian105365582-217
6239Alejandro-Miguel105214446-232
6340Tonet-Bolea105274589-315
6455Felipe-Rufino006231555-324